Tag Archives: дрво

Чудно: Индиец живее на дрво бидејќи го измамила жената

Еден индиец девет месеци живее на дрво и одбива да се симне од него бидејќи чекал извинување од неговата сопруга која ја затекнал во кревет со друг маж.

______________________________________________________________________________________________________

Дрво се откорна и згмечи 2 коли на Партизанска – Фото

Поради силниот ветер утринава на булеварот Партизански одреди паднало дрво. Дрвото кое се откорнало паднало врз 2 паркирани автомобили.

______________________________________________________________________________________________________

Купувајте шпорети на дрва – скапа струја, скапо парно ама се ,,стиска,, да поевтини дрвото

Владата ќе  им препорача на „Македонски шуми“ да ја намалат цената на огревното дрво.

______________________________________________________________________________________________________

Станете дрво по смртта – нов изум ( Фото)

Шпанскиот дизајнер Мартин Азуа својата романтична престава за тоа што значи живот после смрт ја преточил во својот најнов изум. Осмислил урна – еколошка, направена од корка на кокосов орев и целулоза. Во неа се става пепелот од покојникот и се посадува семе кое почнува да расте.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Го гледате ли и вие лицето на Исус?

Секако постои можност дека во прашање е уште еден природен феномен, можеби во прашање е и некоја шала, но на прв поглед сликата што може да се види на пресеченото дрво навистина потсетува на лицето на Божјиот Син!

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1