Станете дрво по смртта – нов изум ( Фото)


Шпанскиот дизајнер Мартин Азуа својата романтична престава за тоа што значи живот после смрт ја преточил во својот најнов изум. Осмислил урна – еколошка, направена од корка на кокосов орев и целулоза. Во неа се става пепелот од покојникот и се посадува семе кое почнува да расте.

Дури може и да се бира кое дрво сакате да бидете.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1