Штипјанец стана милионер – доби 1 милион на наградна игра


Костадин си пиел златен даб, си играл наградна игра и сега си е милионер.

Митров Костадин е среќниот добитник на 1.000.000 денари од наградна игра на Златен Даб, МИЛИОН ПРИЧИНИ ЗА УЖИВАЊЕ, што Прилепска пиварница ја организирала од 5-ти јуни и до 20-ти август годинава.

Покрај главната награда од еден милион денари, Прилепска пиварница доделила и други награди, информира ерепортер.

Наградните игри станаа традиција за Прилепска пиварница. Оттаму велат дека ова е еден начин да им се заблагодарат на своите верни потрошувачи и најавуваат уште многу нови предизвици и вредни награди.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1