Tag Archives: igra

Видео: Ужас!! пијана девојка на место на сообраќајка со жртва пеела и играла пред камерите кои дошле да снимаат

По сообраќајна несреќа во Русија, во која имало и неколку жртви дошла полицијата на увид а и неколку новинарски екипи. Една девојка во видно алкохолизирана состојба видела шанса да си се промовирa. Иако зад неа имало мртви тела таа играла и пееле пред камерите. Им велела –

______________________________________________________________________________________________________

Штипјанец стана милионер – доби 1 милион на наградна игра

Костадин си пиел златен даб, си играл наградна игра и сега си е милионер.

______________________________________________________________________________________________________

Со видео игра против СИДА !

Во соработка со компаниите за дизајнирање – Digitalmill и Schell Games група истражувачи се обидуваат низ видео игри да ја спречат ХИВ епидемијата меѓу тинејџерите.

______________________________________________________________________________________________________

Видео / фото: Клинтон се разигра во Африка – мрда со колкови во ,,афрички,, ритам

Хилари Клинтон се состана со јужноафриканскиот колега, Maite Nkoanom Mashabane во Јужна Африка. Но по сериозните разговори за озбилни теми Клинтон се опушти и се разигра.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал: Направена игра „Олуја 1995“ победник оној кој прв ќе стигне до Книн!

Во Хрватска се пушти во продажба нова игра наречена „Олуја 1995“, а е наменета за деца и потсетува на војните во тој период. Хрватска верзија на „Не љути се човече“, чини 14 куни. Ја патентирал Јосип Брниќ.

______________________________________________________________________________________________________

Кој не сака џамлии?

Љубителите на џамлии знаат дека во шарените стаклени топки се крие добра забава, натпреварувачки дух и љубов кон колекционерството. Не им ја скратувајте убавата забава на своте деца, туку запознајте ги со тајните на оваа стара игра.

______________________________________________________________________________________________________

Познатиот ,,Битлси,, Пол Мекартни ќе прави видеоигра

Легендата на Битлси, славниот Пол Мекартни, потврди дека ќе соработува со студиото Банџи. За неупатените, студио Банџи е главен виновник за мегапопуларниот серијал на видео игри Хало.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1