Видео / фото: Клинтон се разигра во Африка – мрда со колкови во ,,афрички,, ритам


Хилари Клинтон се состана со јужноафриканскиот колега, Maite Nkoanom Mashabane во Јужна Африка. Но по сериозните разговори за озбилни теми Клинтон се опушти и се разигра.

Клинтон сака да “поттикне Јужна Африка да преземе поголема улога и да го зајакне своето влијание на светската сцена.

,,Постојат сериозни прашања кои ние мора да го решиме заедно, ширењето на нуклеарно оружје, климатските промени, прашања на безбедноста, ситуацијата во  Конго и Сирија “, изјави американскиот државен секретар на почетокот на средбата со Јужна Африка.

Но по сериозните разговори за озбилни теми Клинтон се опушти и се разигра.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1