Tag Archives: klinton

Круша под круша – Ќерката на Бил и Хилари Клинтон влегува во политика

„Пред кампањата на мајка ми, мојот одговор беше не, денес не сум сигурна“, изјави 32 годишната Челси во интервју за магазинот „Вог“.

______________________________________________________________________________________________________

Видео / фото: Клинтон се разигра во Африка – мрда со колкови во ,,афрички,, ритам

Хилари Клинтон се состана со јужноафриканскиот колега, Maite Nkoanom Mashabane во Јужна Африка. Но по сериозните разговори за озбилни теми Клинтон се опушти и се разигра.

______________________________________________________________________________________________________

Хилари Клинтон „почестена“ со домати и скандирање за Моника Левински

Американската државна секретарка, Хилари Клинтон, беше непријатно дочекана од страна на Египетските демонстранти.

______________________________________________________________________________________________________

Америка не сака Дачиќ да биде премиер на Србија

САД не сакаат Ивица Дачиќ да биде премиер, па поради тоа државниот секретар Хилари Клинтон во Белград го праќа Филип Рикер. Тој три дена ќе престојува во Белград за да се состане со лидерот на Српската напредна странка, Александар Вучиќ и со лидерот на Демократска странка, Борис Тадиќ за да види дали постои шанса за […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1