Видео: Тинејџери херои – спасија дете од зграда во пламен


Двајца тинерџери спасија живот на едно дете кое беше заглавено на 2 кат од куќа в пламен во Једах во Саудиска Арабија.

Тинејџерите успеале да се искачат на 2 кат, го скршиле прозорецот и успеале да го извлечат детето на сигурно.  Други тинејџери им помогнале, донеле скала за да го симнат детенцето на земја.

За време на гасењето на овој пожар двајца пожарникари биле повредени.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1