Tag Archives: dete

Питбул уби бебе во Прага

Куче од расата питбул, кое било чувано во домашни услови, во населбата ,,Жижков” во Прага нападнало дете гризнувајќи го во вратот, по што детето починало, јави дописникот на МИА од чешката метропола.

______________________________________________________________________________________________________

Грозоморен чин: Бунтовниците во Сирија натерале дете да му ја отсече главата на еден заробеник

Страшна снимка објавена на Јутјуб, на која е прикажано како сиријските бунтовници тераат дете да ја отсече главата на еден невооружен заробеник.

______________________________________________________________________________________________________

Ако останете со болното дете на клиника, ќе платите како во хотел 800 денари од ноќ – а ќе спиете на столче ???

  Детето болно, уплашено, дежурни сестри на прсти се бројат, а сепак родителите кои сакаат да останат со своето болно дете мора да платат 800 денари од ноќ. Плаќаат, а во некои клиники нема ни кревет, спијат на столче крај креветот на детето.

______________________________________________________________________________________________________

Бескрајна тага: 14 год дете загина, го удрил автомобил – таткото не сакал да се одвои од синот (Вознемирувачко Фото)

14 годишното момче одело да го фрли ѓубрето во контејнерот спроти улицата, вчера околу 21 часот во населбата Звездара во Белград. На него со голема брзина налетал автомобил. Починало на самото место.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: 13 год дете си го убило 2 год брат – живее живот со дрога и насилство, го чека доживотен затвор

Мајка нарко зависник, го родила на 12 години откако била силувана, 13 год . Кристиан Фернандез живеел живот опкружен со дрога и насилство а сега ризикува да биде првиот малолетник осуден на доживотен затвор, бидејќи  при напад на бес, го удрил 2 годишното братче од полица за книги и му ја смачкал главата.

______________________________________________________________________________________________________

Продавам дете, цена по договор!

Вистина или шега сепак некој ќе мора да одговара за поставениот оглас. На страната Купувам – продавам каде што се огласуваат фирми и физички лица се нашол оглас во кој на продажба се нуди бебе, наведува РТС.

______________________________________________________________________________________________________

Го терала 10 год син да провалува во куќи за да може да си купи дрога

Жена од Вашингтон заврши зад решетки, бидејќи го присилувала нејзиниот 10-годишен син да провалува по домови и да краде пари, за да таа може да си купи дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Внимавајте – дете добило алергија на раце од кинески пластелин во Скопје

Дете добило црвенило по рацете, откако си играло неколку часа со кинескиот пластелин купен во една книжарница во Скопје. Лекарите им рекле на родителите дека често има случаи на поблаги кожни алергии, посебно кога се во прашање кинеските играчки.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/ Фото: 3 год. дете има милениче – 10 кг тешка змија

  Ние сме сеуште шокирани со неговиот однос со овие животни, ова е фантастично да се гледа. Тој не покажува никаков страв, а и змиите го сакаат,, изјави таткото на 3 год дете, Грег Паркер.

______________________________________________________________________________________________________

Внимание – Никако лименки во замрзнувач – ова момче ќе носи лузна цел живот (Фото)

Лименка во фрижидер за длабоко замрзнување е исто како да имате темпирана бомба. Момче од Кина едвај преживеало откако лименката извадена од замрзнувачот му експлодирала, пишува дејли мејл.

______________________________________________________________________________________________________

Машко или женско? Плаќаат за да го изберат полот на детето при вештачко оплодување

Стотици жени кои се во програмата за вештачко оплодување во САД плаќа илјадници долари за да го изберат полот на нероденото дете.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: 11 Годишно дете без стaпала сака да стане како Меси

Габриел Фереира е 11 годишно бразилско момче родено без двете нозе, но тоа не го спречува да го прави тоа што најмногу го сака, да постигнува голови.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Тинејџери херои – спасија дете од зграда во пламен

Двајца тинерџери спасија живот на едно дете кое беше заглавено на 2 кат од куќа в пламен во Једах во Саудиска Арабија.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија: Внукот се удавил во Сава, дедото се обесил поради тоа

С.Ј. (11) се удавил во Сава, а неговиот дедо Владимир (60), скршен од тага и болка, неможејќи да ја преболи смртта на внукот за време на ноќта се обесил во дворот на семејната куќа. Големата трагедија се случила во населбата Бољевци близу Белград. Како што неофицијално се дознава од српските медиуми, дедото и внукот вчера […]

______________________________________________________________________________________________________

Бремена мајка со 2 годишна ќерка оди од контејнер до контејнер за да преживеат

Во центарот за хуманитарна помош во Нови Сад на врата тропнала трудна жена, која со себе ја носела и нејзината две годишна ќерка. Тие живеат во екстремна сиромаштија, објави весникот Нови Сад.

______________________________________________________________________________________________________

Родители биле во кафеана во Куманово – си го заборавиле 6 годишниот син на среде автопат

Семејството било на вечера во кафеана во Куманово. При крајот на вечерата родителите започнале караница, која трела и по патот кон Скопје, објави весникот Вечер.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Го убила 4 год внук зошто се скарала со сестра и – сакала да се фрли од зграда, но ја спасиле

Се скарала со сестра си, па и го убила четиригодишниот син. Откако го усмртила неговото мало тело го фрлила од покривот на зградата.

______________________________________________________________________________________________________

Како му успеа ова? Дете си ја заглави главата во ограда – Видео

Mомче од Кина ја заглавило главата во отвор на бетонска тераса и поради паника не можел да ја извади главата. Плачел на целиот глас, а околку него се собрале луѓе кои не знаеле како да му помогнат.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1