Ние сме сеуште шокирани со неговиот однос со овие животни, ова е фантастично да се гледа.

Тој не покажува никаков страв, а и змиите го сакаат,, изјави таткото на 3 год дете, Грег Паркер.

3 годишниот Чарли ги сака змиите, тие му се домашни миленичиња, ги мази како да се мачиња, без страв ги носи завиткани околу вратот.

Родителите ја виделе големата љубов на Чарли и му дозволуваат да си игра со нив. Освен змии омилени на Чарли му се и алигатори. Неговото семејство управува со зоолошка градина во Викторија.

Чарли најмногу си ја сака змијата Боа тешка 10 килограми.

 

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1