Tag Archives: video3

Русите имаат филм ,,Трето полувреме,, за мечот на смртта во Киев (Видео)

Рускиот филм ,,трето полувреме,, зборува за вистинска случка за мечот на смртта меѓу нацистите и работници во пекара, поранешни играчи на Динамо Киев. Победа или смрт – била цената на натпреварот.

______________________________________________________________________________________________________

Експлицитно ВИДЕО: Ескалираше протестот на муслиманите во Сиднеј – полициско куче гризна демострант

 Специјалната полиција се судри со околу 200 демонстранти, кои се собраа во центарот на Сиднеј како дел од глобалните демонстрации против анти-муслиманскиот филм продуциран во САД.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Папагал откачи на death metal

    Папагалов е љубител на death metal – погледнете како откачи папагалчево кога сопственикот му ја пушти омилената музика 🙂  

______________________________________________________________________________________________________

Спасете го принцот Хари – видеоигра ( Видео)

Последниот ,,блам,, на принцот Хари доби своја видео верзија.  Видеоиграта ја направија Дански програмери.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Пијан Русин возел багер – уништил 7 коли – па го претепале

Русин летва пијан успеал да се качи во багер, никој не знае ни од кај го нашол ни како го стартувал. Почнал да си вози па стасал до еден паркинг.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/ Фото: 3 год. дете има милениче – 10 кг тешка змија

  Ние сме сеуште шокирани со неговиот однос со овие животни, ова е фантастично да се гледа. Тој не покажува никаков страв, а и змиите го сакаат,, изјави таткото на 3 год дете, Грег Паркер.

______________________________________________________________________________________________________

Преслатко ВИДЕО – Кога тато свири и мора да се ,,џуска,,

Овие две прекрасни близначиња ќе ви измамат искрена насмевка на лицето. Додека тато им свири на гитара тие ,,џускаат,, во ритам и неодоливо се смешкаат. Видеото е поставено во август а досега го погледнале повеќе од милион гледачи. Погледнете зошто 🙂

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Момче од публика му предложи брак на Новак Ѓоковиќ

Најдобриот српски тенисер  Новак Ѓоковиќ, кој се подготвува за почетокот на U.S. Open,  на тренингот кој беше отворен за јавноста, доби понуда за брак од едно момче.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Бегај бре жено!! Сакала да слика, ја изгазила формула

  На формула трките се е подредено на брзината. Мора се да е синхронизирано и нема место за инциденти. Една госпоѓа го дозна тоа на непријатен начин во пит стопот.

______________________________________________________________________________________________________

Марс во живо – одете на Марс со НАСА

На официјалната страници на НАСА има известување дека во живо ќе го пренесува слетувањето на Марс. Rover ќе слета на Марс оваа недела, 5 Август, слетувањето може да се следи ТУКА http://www.nasa.gov/home/index.html А ќе се емитува во живо во Њујорк на Time Square

______________________________________________________________________________________________________

Видео: АУЧЧЧЧЧ БОЛИ – Шарапова го погоди Ѓоковиќ во меѓуножјето

Новак Ѓоковиќ во Лондон во комплексот Вимболдон додека тренираше се заигра со Марија Шарапова. Сакаше да излезе интересен па стави шише на глава за Шарапова да го ,,гаѓа,, со рекетот и тениско топче.

______________________________________________________________________________________________________

Почина бразилски кошаркар – сакал да забие, кошот се срушил врз него – Видео

Бразилскиот кошаркар Давид Енрике Меира, доживеал тешка несреќа на тренинг на неговата репрезентација во обид да ја забие топката во обрачот.

______________________________________________________________________________________________________

Шокантно ВИДЕО: Жена во Кабул егзекутирана пред публика

Шокантно видео  го потресе денес Талибан. На аматерското видео снимено од лице во публиката се гледа како се егзекутира една жена.

______________________________________________________________________________________________________

Музика за душа – а автор млад македонец

Нова композиција создадена за одморање на сетилата, да ги оттргне слушателите од секојдневието и да уживаат.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: 135 луѓе во масовен банџи скок од мост

135 луѓе заедно скокнаа од мост во Русија. Русите се обиделе да го срушат светскиот рекорд во банџи.    

______________________________________________________________________________________________________

Видео: ,,Плавуша,, со машала голем граден кош, со нож ограбила бензинска

Разбојничка со бујни гради нападнала вработен во една бензинска станица во гратчето Голд Коуст и поради тоа веднаш го добила надимакот „Бујна бандитка“.

______________________________________________________________________________________________________

200.000 долари и 70 месеци затвор за хакерот на Скарлет Јохансон/ Видео

  Колку чини приватноста на Scarlett Johansson? Судот вели 66,179.46 долари – толку треба да плати човекот кој го хакна емаилот на оваа холивудска звезда.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1