Видео: АУЧЧЧЧЧ БОЛИ – Шарапова го погоди Ѓоковиќ во меѓуножјето


Новак Ѓоковиќ во Лондон во комплексот Вимболдон додека тренираше се заигра со Марија Шарапова. Сакаше да излезе интересен па стави шише на глава за Шарапова да го ,,гаѓа,, со рекетот и тениско топче.

Шарапова замавна и како секоја жена погоди право во ценатор – но не во шишето туку во меѓуножјето на Ноле. Ноле од болка се свитка и неможеше да земе воздух неколку секунди – очигледно го заболело до коска. Шарапова пак се изгази од смеење.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1