Видео: Момче од публика му предложи брак на Новак Ѓоковиќ


Најдобриот српски тенисер  Новак Ѓоковиќ, кој се подготвува за почетокот на U.S. Open,  на тренингот кој беше отворен за јавноста, доби понуда за брак од едно момче.

 

Овој потег на младиот обожавател на светски познатиот тенисер, предизвика смеа кај фановивите на Ѓоковиќ кои присуствуваа на неговиот тренинг.
По понудата за брак, другиот тенисер го повика момчето  да дојде до теренот и му дозволи да изведе неколку сетови.
По кратката забава приредена од храброто момче, на која публиката реагираше со воодушевување, тренингот беше продолжен.

Share Button

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1