Tag Archives: momce

Aмериканското оружје и хемикалии го претвориле ова момче во риба (Видео)

Мистериозната пигментација на кожата на едно виетнамското момче ги крена на нозе светските поборници за прекин на користење на хемиско оружјер кое ги уништува човечкикте поколенија. Мин Ане едно од младите момчиња со аномалија на кожата, поради која му се создаваат крлушки како кај рибите. Според лекарите тој има ретка кожна болест. Неговата состојба, како […]

______________________________________________________________________________________________________

Ова момче никогаш – ништо не заборава

Во големиот број на истражувања е докажано дека некои луѓе максимално што можат да се присетат, е само на 11 случки од секоја година во жвитот.

______________________________________________________________________________________________________

Момче крвнички претепано кај езерцето Треска

Момче од Скопје било крвнички тепано и навредувано поради неговата националност, а потоа и ограбено од пет до шест врсници, кои со црн автомобил побегнале во непознат правец, пишува Нова Македонија

______________________________________________________________________________________________________

16-годишно момче платен убиец – досега убило 50 луѓе

Мексиканското обвинителство потврди дека покренало истрага против 16 годишник кој е осомничен за убиство на 50 луѓе објави Ројтерс.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Открила дека нејзиното поранешно момче и живее на поткровјето 12 години од нивното раскинување

Трејси која била самохрана мајка на пет деца, еден ден слушнала мали удари на таванот од нејзината куќа.

______________________________________________________________________________________________________

Зошто секогаш завршувате со погрешен?

Доколку имате константно чувство дека сте магнет за погрешни мажи, можеби и имате право. Постојат одредени модели на размислување  кои постојано ги повторувате, a претставуваат причина зошто постојано завршувате со погрешни.

______________________________________________________________________________________________________

Последниот бакнеж пред затвор

Фотографот Mo Gelber бил пред судот во Менхетен на 16 август кога забележал како момче и девојка со лисици на рацете се спроведуваат во судот во придружба на полицајци. Во еден момент момчето се наведнало да ја бакне девојката, а фотографот успеал да го слика тоа. Фотографијата ја нарекол последниот бакнеж.

______________________________________________________________________________________________________

Го запалил 17 годишното момче на својата ќерка

Полицијата во Келн соопшти дека уапсила 52 годишно лице кое е осомничено дека го убило момчето на својата ќерка.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Момче од публика му предложи брак на Новак Ѓоковиќ

Најдобриот српски тенисер  Новак Ѓоковиќ, кој се подготвува за почетокот на U.S. Open,  на тренингот кој беше отворен за јавноста, доби понуда за брак од едно момче.

______________________________________________________________________________________________________

Плејбој зајачица на суд – сакала во гепек да си го шверцува дечкото

Колин Шенон, поранешна плејбој зајачица е уапсена откако се обидела од Канада во Америја да го прошверца во гепек нејзиното момче.

______________________________________________________________________________________________________

Го труела со капки за очи за да и посвети „малку“ внимание! – умрел

Повеќе од три години трело труењето на 45 годишниот Едгар Несбит. Шокантно признание на неговата 33 годишна девојка.

______________________________________________________________________________________________________

Се сонча на пазар, спие на тезга – момче на работен одмор во Преспа

ПРЕСПА ЌЕ ГО ВИДИ, ТОЈ НЕА НЕ, ова младо момче е на работен одмор во Ресен.

______________________________________________________________________________________________________

Го претепала дечкото со шипка за стриптиз

Сара Хауел од Тексас е уапсена откако нејзиното момче повикало полиција и се жалел дека физички е нападнат од својата девојка.

______________________________________________________________________________________________________

12-годишно момче загина – го затрупал песок на плажа во Њу Џерси

Песочниот тунел кој го копале 12 годишното момче и неговиот брат се урна врз малиот Езра Корнман. Несреќата се случила во вторникот, додека смртта била утврдена вчера вечер во болницата во Њу Џерси.

______________________________________________________________________________________________________

Пит бул нападнал момче во Штип

Питбул вчера нападнал  26 годишно момче во Штип, јавува тв Ирис.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: 6 годишно сиромашно дете преживува од доењето од кучка

6 годишниот индиец Чоту Кумар живее во најсиромашните делови на Индија. Немале ниту за храна, а неговата мајка знаејќи дека нејзиното дете е гладно постојано плачела.

______________________________________________________________________________________________________

Момче во Данска изедено од тигар во зоолошка

Едно 20 годишно момче од Копенхаген кој ја посетил зоолошката градина, наместо да си оди кога таа затворила, тој од непознати причини останал и во текот ноќта.

______________________________________________________________________________________________________

24 годишно момче прободено во Капиштец

Вчера на улицата „Народен фронт“ во скопската населба „Капиштец“, скопјанец бил избоден со нож од непознат насилник.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1