24 годишно момче прободено во Капиштец


Вчера на улицата „Народен фронт“ во скопската населба „Капиштец“, скопјанец бил избоден со нож од непознат насилник.

Како што информира МВР Скопјанец синоќа бил избоден со нож на улица околу 1.20 часот. Непознатиот напаѓач му пришол на 24 годишното момче и го прободел со нож во пределот на слабината.

Момчето е пренесено во Ургентниот центар и задржан на лекување. Полицијата трага по разбојникот.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1