Момче во Данска изедено од тигар во зоолошкаЕдно 20 годишно момче од Копенхаген кој ја посетил зоолошката градина, наместо да си оди кога таа затворила, тој од непознати причини останал и во текот ноќта.

Не се знае која му била целта, но скокнал од оградата и влегол во кафезот на тигарот. Утрото кога првиот од вработените пристигнал на работа младиот човек го пронашле мртов.

Според ветеринарите, тигрите му го  го изеле вратот. Полицијата работи на случајот, затоа што се сомнева дека сакал да се самоубие. Според првичните информации, момчето не било државјанин на Данска. За чуварите кои први го виделе телото на момчето од зоолошката градина повикале психолози за да разговараат со нив.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1