Tag Archives: ubieno

Питбул уби бебе во Прага

Куче од расата питбул, кое било чувано во домашни услови, во населбата ,,Жижков” во Прага нападнало дете гризнувајќи го во вратот, по што детето починало, јави дописникот на МИА од чешката метропола.

______________________________________________________________________________________________________

Момче во Данска изедено од тигар во зоолошка

Едно 20 годишно момче од Копенхаген кој ја посетил зоолошката градина, наместо да си оди кога таа затворила, тој од непознати причини останал и во текот ноќта.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1