Archive by Author

Жак Сапиро: Еврозоната нема да ја преживее оваа зима, ЕУ мора да го признае поразот за тој проект

Еврозоната нема да ја преживее зимата, тврди Жак Сапиро, директор на високата француска школа за друштвени науки, и истакнува дека унијата мора да го признае поразот за тој проект.

______________________________________________________________________________________________________

Хакиран сајтот на Геј – стрејт алијансата – оставена порака ВЕ ЧЕКАМЕ!

Интернет страната на Геј-стрејт алијансата е хакирана, а наместо редовните содржини поставена е  заканувачка порака: “ Ве чекаме!”

______________________________________________________________________________________________________

Нема геј парадата во Белград – Дачиќ донел одлука да ја забрани

Заради наводен безбедносен ризик, хомосексуалците нема да можат  да шетаат по улиците на Белград, за Kurir открил  Предраг Аздејковиќ

______________________________________________________________________________________________________

Драма во “Забела”- Побуна ден после префрлувањето на Легија

Акција во ноќта помеѓу неделата и понеделникот, итно ангажирана Втората противтерористичка единица од Првиот одред на Жандермеријата. Ден пред тоа, Легија префрлен во Белград.

______________________________________________________________________________________________________

НЕ Е ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ТАТКО: Eве што навистина мислат мажите за децата

Мгазинот “Glamour” спроведе анкета чии што резултати покажаа интересни сознанија за тоа што навистина мислат мажите кога станува збор за планирање на потомство, но и за тоа како оние кои веќе станале татковци гледаат на своите деца.

______________________________________________________________________________________________________

ГОЛЕМ НОС – ДОБАР ЧОВЕК: Што обликот на носот зборува за карактерот на мажот

Каков нос таков карактер, вели науката. Иако е распространето мислењето дека мажите кои имаат подолг и подебел нос се надарени и на друго место, научно е докажано дека тоа не е вистина. Но, носот може да ни открие различни аспекти од машката личност.

______________________________________________________________________________________________________

Facebook воведува роденденски подароци

Друштвената мрежа Facebook одлучи на своите членови да им овозможи да одбележат нечиј роденден, раѓање или било каков друг повод дарувајќи одреден физички подарок за личност по избор, пренесуваат француските електронски медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Танц во скут и живот со 300 отровни пајаци – за хуманитарни цели

Многу милионери и милијардери ширум светот донираат пари, но кога треба да се најдат спонзори, тогаш на сцена стапуваат луѓе од следниов прилог – од порнографски sвезди кои со допирање на нивните гради собираат пари, до бестрашни луѓе кои привлекуваат внимание правејќи необични дела како што се делење на стан со 300 отровни пајаци за […]

______________________________________________________________________________________________________

Пукал во комшијата бидејќи “телепатски” му ја силувал сопругата

Мајкл Селенит (54) од Американската држава Јута, обвинет е за ранување на својот комшија Тони Пирс бидејќи “повеќе пати имал секс со неговата сопруга користејќи  кокаин со цел да и го контролира умот”

______________________________________________________________________________________________________

Таблета од 1958 нов адут за лечење од рак

Научниците мислат дека лекот “метформин” кој на крајот од педесеттите години на минатиот век се користел за намалување на нивото на шеќер во крвта може да биде клучен за лечење на тешки болести, како што се рак на дојка, дебело цреко и простата.

______________________________________________________________________________________________________

Пијан заспал во Норвешка, се разбудил во Шведска!

Испил некоја чаша повеќе, во автомобил заспал во Норвешка, а се разбудил во Шведска.

______________________________________________________________________________________________________

Брачен договор од пеколот

Ова се едни од најшокантните барања на богаташите во предбрачните спогодби.

______________________________________________________________________________________________________

МОМЕНТ НА ВИСТИНАТА: Во квизот признала дека е проститутка, дечко и ја обесил (Видео)

Откако во перуанската верзија на квизот “Mомент на вистината” признала дека го продава своето тело за пари и дека работи како стриптизерка Брајан Ромеро Леива ја убил својата девојка, а потоа со помош на роднините ја сокрил во предградие во Лима.

______________________________________________________________________________________________________

Том Круз ја напушта сиентологијата?

Најпознатиот припадник на сиентолошката религија наводно повеќе не чувствува поврзаност со црквата, која според одредени мислења го оддалечи од неговата сопруга. Во само неколку месеци  животот на Том Круз доби сосема поинаков правец.

______________________________________________________________________________________________________

Научниците потврдија: Будистичкиот “Железен човек” кој го пронашле нацистите дошол од вселената!

Ова не е сценарио за најново продолжение на “Индијана Џонс”, туку резултат на научно истражување

______________________________________________________________________________________________________

Си го убил колегата лечејќи го од икање

Американски војник по грешка засекогаш престанал да ика. Американскиот војник  Патрик Мајерс (27) од Атланта е обвинет за убиство од небрежност бидејќи случајно го убил својот колега Исак Јанг (22) обидувајќи се да го исплаши со цел да престане да ика.

______________________________________________________________________________________________________

ПИЛОТОТ-ХЕРОЈ ЖИВЕЕЛ КАКО ПОДСТАНАР: Војската ветила дека ќе го згрижи семејството на мајорот

Трагично загинатиот Горан Савиќ живеел со своето семејство-сопругата и два сина во изнајмена мала куќа на Вождовац. На комеморативниот собир било ветено решавање на станбениот проблем за семејството.

______________________________________________________________________________________________________

Ја купил, а потоа ја убил сопругата русинка – дознал дека БИЛА МАШКО и го променила полот

Детективи го откриле форумот на кој Крис Колијер напишал дека “ купил сопруга преку интернет и дека сега заминува во апартман во Кушадаси” но кога ја дознал нејзината историја прво  ја претепал па потоа ја задавил.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1