Facebook воведува роденденски подароциДруштвената мрежа Facebook одлучи на своите членови да им овозможи да одбележат нечиј роденден, раѓање или било каков друг повод дарувајќи одреден физички подарок за личност по избор, пренесуваат француските електронски медиуми.
Личноста на која ќе и биде наменет подарокот од каталог истиот ќе може да го прифати давајќи ја својата адреса за испорака, подарокот исто така може да го замени за други исти вредности или да го одбие. Оваа услуга прво ќе биде достапна во Соединетите Американски држави

Tags: ,

Иренa Мрческа

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1