Гинеколог од Чаир усмртен од струен удар во клиниката


Мртвото тело на лекарот било пронајдено во просториите на бањата за вработените околу 10 часот во саботата.

Јошевски се туширал во момонетот додека дошло до струјниот удар, пренесе Канал 5. По обдукцијата на Судска медицина, оваа информација, дека причината за смртта е струјниот удар е и официјално потврдена, информираат од МВР.

Првичните информации на полицијата беа дека врз телото на 51-годишниот лекар нема траги на насилство, а по нардеба на истражен судија телото било предадено на обдукција, каде е утврддено дека причината за смртта е спој на електричната енергија со водата.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1