Tag Archives: poklon

Гушнете на Фејсбук – почуствувајте во живо – нов изум (Фото)

Мелиса Чоу, млада дизајнерка од Америка ја дизајнирала „Like a hug“ јакната. Идејата е да ја почуствувате прегратката кога некој ќе ве гушне на фејсбук.

______________________________________________________________________________________________________

Facebook воведува роденденски подароци

Друштвената мрежа Facebook одлучи на своите членови да им овозможи да одбележат нечиј роденден, раѓање или било каков друг повод дарувајќи одреден физички подарок за личност по избор, пренесуваат француските електронски медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Џоковиќ на поклон доби бизнис луксузен авион

Покрај Џон Траволта, архитектот Френк Гери и познатиот пијанист Ланг Ланг, најдобриот тенисер на светот Новак Џоковиќ стана амбасадор на третата по големина компанија за производство на авиони во светот „Bombardier“ од Торонто пишува српски Плејбој.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1