Гушнете на Фејсбук – почуствувајте во живо – нов изум (Фото)


Мелиса Чоу, млада дизајнерка од Америка ја дизајнирала „Like a hug“ јакната. Идејата е да ја почуствувате прегратката кога некој ќе ве гушне на фејсбук.

Јакната има џебови кои се полнат со воздух кога мобилниот телефон ќе и јави дека некој ве гушнал.

Јакната ќе се надуе околу вас и добивате чуство како некој да ве гушка.

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1