НЕ Е ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ТАТКО: Eве што навистина мислат мажите за децата


Мгазинот “Glamour” спроведе анкета чии што резултати покажаа интересни сознанија за тоа што навистина мислат мажите кога станува збор за планирање на потомство, но и за тоа како оние кои веќе станале татковци гледаат на своите деца.


Еве од што најмногу се плашат, а што се надеваат дека нивните деца ќе наследат од нив

Кој збор најмногу го опишува вашето чувство кон децата
Чудо – 40%
Застрашувачки – 10%
Двете – 50%

Сакате ли да имате деца?
Да, дефинитивно – 33%
Можеби, ако ја најдам вистинската девојка – 23%
Никогаш. Контрацепција засекогаш -13%
Веќе имам едно (или повеќе) – 31%

Што ве плаши најмногу во врска со децата
Недостаток на сон заради новороденчето – 7%
Самиот чин на породување, тоа е застрашувачки-9%
Родителство. Може се да зезнам – 33%
Дали ќе имам доволно пари да одгледувам дете – 51%

Избравте ли име за вашето идно дете
Да, избрав пред многу години – 11%
Не сеуште, но некои идеи ми се вртат во главата – 36%
Никогаш не ми паднало на памет – 22%
Веќе имам деца – 31%


Што би сакале вашето дете да наследи од вас?
Љубовта кон спортот – 7%
Изгледот – 11%
Смислата за хумор – 38%
Работната етика – 44%

Сакате ли да бидете во брак пред да добиете дете?
Да, тоа е првиот чекор – 60%
Не е задолжително – 40%

Дали би стапиле во брак со жена која не сака да има деца?
Не, тоа е причина да се разделиме – 42%
Да, ако ја сакам 58%


Дали некогаш сте ја излажале жената колку всушност (не) сакате деца
Да – 7%
Не – 93%

Дали ќе му менувате пелени на вашето дете или тоа веќе го правите
Да – 93%
Не – 7%

Дали сте возбудени кога купувате облека за дете
Секако. Тие мали нешта се најслатката работа на светот. – 26%
Нема шанси. Не сакам да купувам облека ниту за себе, па исто е и за децата – 74%

Иренa Мрческа

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1