Том Круз ја напушта сиентологијата?


Најпознатиот припадник на сиентолошката религија наводно повеќе не чувствува поврзаност со црквата, која според одредени мислења го оддалечи од неговата сопруга. Во само неколку месеци  животот на Том Круз доби сосема поинаков правец.


Откако се раздели од третата сопруга Кејти Холмс, според добро упатени извори Круз одлучил да и каже збогум и на сиентолошката црква.

-Том сега се дружи со луѓе кои не и припаѓаат на оваа црква. Сфати дека тоа не му е од никаква корист , дека се оддалечи од својата ќерка и дека во јавноста нема добра репутација.- рекол  извор близок на актерот

Share Button
Иренa Мрческа

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1