Уапсен авторот на ,,Невиноста на муслиманите,, – Видео


Nakoula Basseley Nakoula, авторот на филмот „Невиност на муслиманите“, е уапсен во Лос Анџелес заради прекршување на условната казна.

Авторот на филмот кој предизвика гнев и протести во муслиманскот свет Во 2010 година бил осуден за банкарска измама. Требало да одлежи 21 месец затвор. Во 2011 година бил пуштен на условно.

Судијата утврдил дека тој го прекршил условното по неколку точки. Во  90-те бил осуден и заради обид за производство на матамфетамин.

Судијата Suzanne H. Segal процени дека постои голем ризик тој да биде оставен на слобода и му одреди притвор. Меѓу 8 те прекршоци на условно стојат и лажење на неговиот офицер за условно и користење на најмалку 17 лажни имиња

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1