Tag Archives: protesti

Видео: Џип прегазил тројца граѓани во Прилеп за време на протестите

Тројца граѓани се сериозно повредени за време на протестот на СДСМ во Прилеп. Според очевидците џипот со огромна брзина минал низ толппата. Тие се прашуваат како полицијата го пропуштила бело теренско возило, за кое тврдат дека имало затемнети стакла.

______________________________________________________________________________________________________

АМАН на чекор да ја врати евтината тарифа – ќе се собираат 10.000 потписи

Собраниската комисија за политички систем и односи меѓу заедниците го усвои предлогот на граѓанското здружение „Аман“ со кое тие бараат менување на Законот за енергетика, односно враќање на дневната евтина тарифа. 

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен авторот на ,,Невиноста на муслиманите,, – Видео

Nakoula Basseley Nakoula, авторот на филмот „Невиност на муслиманите“, е уапсен во Лос Анџелес заради прекршување на условната казна.

______________________________________________________________________________________________________

Фото/ Видео – Врие во Шпанија вечерва – полицијата тепа и жени

  Во центарот на Мадрид судирите меѓу демонстрантите и полицијата продолжија и во текот на ноќта. Протестот организиран преку социјални мрежи собра неколку илјади луѓе пред парламентот – протестираат против намерата на Владата да претстави нови економски мерки. 

______________________________________________________________________________________________________

Министер ја уцени главата на авторот на ,,Невиноста на муслиманите,, – 100 000 долари

Пакистанскиот министер за железници Гулам Ахмед Билур јавно ја уцени главата на авторот на филмот ,,Невиноста на муслиманите,,  понуди награда од 100.000 долари за убиство на авторот на антиисламскиот филм

______________________________________________________________________________________________________

АМАН повикува на масовност – протест и утре !

АМАН ги повикува граѓаните на 6тиот протест против поскапувањата, кој како и секој вторник досега ќе започне во 18 часот, на традиционалното место во строгиот центар на Скопје, меѓу портата, зградата на   ЕВН и канцелариите на Регулаторната комисија.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Кинези протестираат против Јапонија со грабеж во јапонските фабрики – на мета и Панасоник и Канон

Панасоник го прекина производството во своите погони откако толпа демонстранти ја нападнаа фабриката. Престана со работа поради безбедност и Канон.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Филмот за Мухамед е подметната измама – изјави на глумците за снимањето

Бизарна приказна за филмот кој наводно е причина за немирите на Блискиот исток…

______________________________________________________________________________________________________

Обама билда рејтинг на сметка на исламот, Америка знаела за нападот во Либија

Американските високи службеници велат дека чувствителни документи исчезнале од конзулатот во Бенгази.

______________________________________________________________________________________________________

Авторот на филмот за Мухамед: Не се каам, ќе објавам и втор дел

Накула, човек кој американските медиуми го сметаат за автор на контроверзниот филм, побара полициска заштита откако во средата го идентификуваа светските медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Западот гори на Исток – Во пламен амбасадите на САД, Германија, Британија

Бран на демонстрации на блискиот Исток и во Африка. Демонстрантите влегле во амбасадата и во Британија, САД и Германија. Жестоки судири меѓу демонстрантите и полицијата во Каио и Тунис, каде што безбедносните сили се приморани да пукаат во воздух и со водени топови и солзавец, да ја разбијат толпата што протестира.

______________________________________________________________________________________________________

Протестите на АМАН се помасовни

  Граѓаните во пет градови денес рекоа ,,АМАН,, преку протести против поскапувањата на струјата, парното и бензинот.

______________________________________________________________________________________________________

АМАН доста е поскапувања!!! – протести пред регулаторна

Поскапи сметки за струја, поскапи сметки за парно, поскап бензин АМАН доста е !!! граѓанска асоцијација ,,АМАН,, од утре организира протести пред регулаторната комисија за енергетика .

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1