Протестите на АМАН се помасовни


 

Граѓаните во пет градови денес рекоа ,,АМАН,, преку протести против поскапувањата на струјата, парното и бензинот.

Битола, Прилеп, Скопје, Куманово и Тетово со пароли  – Евтино веќе нема, не вративте во среден врек, мрак – граѓаните го покажаа својот револт од последните одлуки на Регулаторната комисија за енергетика.


Бараат да се воведе евтината дневна тарифаи да се врати цената на струјата од 2008-мата година, да се укине правилникот на Топлификација, да се намалат акцизите на горивата.

Од АМАН ги повикаа сите граѓани и наредниот вторник да излезат и да протестираат.

Фото – Мартин Николовски

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1