Секс со стил? – Еден кондом Луи Витон 68 долари


Кондомите се спакувани во кесички со препознатливото лого LV, а само едно парче чини 68 долари.

Ова е официјален производ на познатата модна компанија Loui Vuitton , а зад проектот стои архитектот Иракли Кизириа кој со соработка со Design Provocation ги дизајнираа кондомите специјално за светскиот ден против СИДА в декември.

Првата фотографија на кондомот се појави на “Huffington Post”, а веднаш потоа се прошири на Твитер.

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1