Tag Archives: parno

АМАН на чекор да ја врати евтината тарифа – ќе се собираат 10.000 потписи

Собраниската комисија за политички систем и односи меѓу заедниците го усвои предлогот на граѓанското здружение „Аман“ со кое тие бараат менување на Законот за енергетика, односно враќање на дневната евтина тарифа. 

______________________________________________________________________________________________________

Не ви е ладно топло ви е!! – топлификација немала пари ни за плати ни за мазут?

И покрај официјалниот старт на грејната сезона, радијаторите во Скопје сеуште ладни. Иако надвор утринските температури се под 3 степени од топлификација имале информации дека температурата во становите не била под 20 и затоа нема парно.

______________________________________________________________________________________________________

Не може да се бара кирија од топлификација за цевките – еве зошто!

На шега или не, на социјалните мрежи се прошири идеја како да се возврати ударот на топлификација поради новиот правилник со кои од овој месец парно ќе плаќаат дури и оние кои се исклучиле од системот, поради фактот што низ нивниот стан минуваат грејни цевки. Идејата беше ,, ајде да им бараме на топлификација да […]

______________________________________________________________________________________________________

АМАН повикува на масовност – протест и утре !

АМАН ги повикува граѓаните на 6тиот протест против поскапувањата, кој како и секој вторник досега ќе започне во 18 часот, на традиционалното место во строгиот центар на Скопје, меѓу портата, зградата на   ЕВН и канцелариите на Регулаторната комисија.

______________________________________________________________________________________________________

Греење на сила: На Црногорец му вградиле радијатори во присуство на полицијата!

Во бутикот на Десмир Дачиќ, со сдски налог му било наложено да стави греење и покрај тоа што истиот тој инсистирал дека не му било потребно.

______________________________________________________________________________________________________

Протестите на АМАН се помасовни

  Граѓаните во пет градови денес рекоа ,,АМАН,, преку протести против поскапувањата на струјата, парното и бензинот.

______________________________________________________________________________________________________

„АМАН“: Излезете на протест и кажете НЕ! за прескапата струја, парно и нафта

Нов повик за протест против прескапата струја и неконтролираното покачување на цените на нафтените деривати и парното.

______________________________________________________________________________________________________

,,КРАДЦИ,, АМАН доста беа поскапувања – прв протест во Скопје и Битола

Неколку стотици граѓани вчера се собраа пред зградата на плоштадот Пела да протестираат пред Регулаторната комисија.

______________________________________________________________________________________________________

АМАН доста е поскапувања!!! – протести пред регулаторна

Поскапи сметки за струја, поскапи сметки за парно, поскап бензин АМАН доста е !!! граѓанска асоцијација ,,АМАН,, од утре организира протести пред регулаторната комисија за енергетика .

______________________________________________________________________________________________________

Нема сакаш – несакаш има ДА ПЛАЌАШ ПАРНО – а за да се откажеш мора комшијата да ти даде амин – Шокантна одлука

До 1 октомври сите мора да се приклучат на парното греење на Топлификација ДУРИ И ОНИЕ КОИ што се ис­клу­чи­ја од ко­рис­те­ње­то пар­но, објавува ексклузивно весникот Вест.

______________________________________________________________________________________________________

Треба да си научник за да ја прочиташ сметката за струја и парно – поим немаме за што колку плаќаме

Дали компаниите за струја и парно намерно праќаат сметки кој треба да си научник или експерт за да можеш да протолкуваш колку трошиш?, што трошиш? и за што колку плаќаш?.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1