Шокантно ВИДЕО: Жена во Кабул егзекутирана пред публика


Шокантно видео  го потресе денес Талибан. На аматерското видео снимено од лице во публиката се гледа како се егзекутира една жена.

Како што  јавуваат светските медиуми  жената е седната на колена и од блиско растојание е стрелано во неа. Убиена е со пет куршуми, а ликвидацијата се случила во едно мало село близу Кабул.

Причина за нејзината екзекуција како што јавуваа Ројтерс, била наводното брачно неверство на жената. Инаку видеото е снимено од  публиката, за време на убиството биле присутни околу 150 луѓе. Никој од нив не и помогнал на жената.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1