Експлицитно ВИДЕО: Ескалираше протестот на муслиманите во Сиднеј – полициско куче гризна демострант


 Специјалната полиција се судри со околу 200 демонстранти, кои се собраа во центарот на Сиднеј како дел од глобалните демонстрации против анти-муслиманскиот филм продуциран во САД.

Локалните медиуми објавија дека еден полицаец бил удрен, по што се онесвестил, а има повредени и демостранти.

Полицијата употреби солзавец против демонстрантите.

Меѓу паролите кои ги носеа демострантите беше и еден транспарент на кои пишувало: “Обама, Обама, ние го сакаме Осама.”

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1