Tag Archives: sidnej

Видео: Како на филм возач на џип вози кон водена џиновска пијавица

Неверојатната природна појава која се формира над морската површина денеска била забележана и бил направен видеозапис на истата. Настанот се одвивал 225 километри на крајбрежје јужно од Сиднеј.

______________________________________________________________________________________________________

Експлицитно ВИДЕО: Ескалираше протестот на муслиманите во Сиднеј – полициско куче гризна демострант

 Специјалната полиција се судри со околу 200 демонстранти, кои се собраа во центарот на Сиднеј како дел од глобалните демонстрации против анти-муслиманскиот филм продуциран во САД.

______________________________________________________________________________________________________

УДБА оперирала во Австралија!

Поранешната југословенска разузнавачка служба (УДБА) во 1979 година организирала група Хрвати да постават бомба во Сиднеј, Австралија, нови детали во случајот стар 33 години.

______________________________________________________________________________________________________

Се насука кит- никој не го пипа не се знае од што умрел (Видео)

Австралиските пливачи пронашле мртов кит долг 11,6 метри и тежок околу 30 тони кој заринкал на брегот на Сиднеј.

______________________________________________________________________________________________________

Eвакуирано кино во Сиднеј на премиера на Бетмен

Звонењето на противпожарниот аларм во едно од кината (George St) во Сиднеј, за момент ги уплаши фановите на Бетмен, кои веднаш го напуштиле киното, во кое се давало премиерното издание на „Издигнувањето на Црниот Витез“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1