Eвакуирано кино во Сиднеј на премиера на Бетмен


Звонењето на противпожарниот аларм во едно од кината (George St) во Сиднеј, за момент ги уплаши фановите на Бетмен, кои веднаш го напуштиле киното, во кое се давало премиерното издание на „Издигнувањето на Црниот Витез“.

Инцидентот се случил на само еден ден по масакрот во Колорадо, но за разлика од тогаш, менаџментот на киното делувале присебно и успеале да да стават ситуацијата под контрола, и полека ги евакуирале сите гледачи. Киното било испразнето на само 15 минути до крајот на филмот, веднаш откако автоматски се нагласил алармот за чад внатре во самиот комлекс. Киното беше испразнето само 20 минути и веднаш потоа сите се вратија да го проследат крајот на филмот.

Tags: , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1