Tag Archives: betmen

Видео: Како Бетмен „стартува риби“

Доколку некогаш сте ја следеле приказната за стрип јунакот Бетмен, тогаш сигурно ви е познат фактот дека тој е голем љубител на жени, или, барем така раскажуваат оние кои присуствувале на неговиот див лов каде и настанало ова видео.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Еве како денес изгледа убиецот од промоцијата на Бетмен

  James Holmes нема веќе портокалова коса. Ова е последна фотографија од него. Иако на суд се расправа дали свесно или не го сторил масакарот, овој поглед кажува се.  

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Фан на Бетмен си направил БетПод од отпад

Еден моторџија и голем фан „на мрачниот витез“ добил необична идеја, па го направил овој преубав, тотално функционален бетменов мотор (БетПод) користејќи метални отпадоци и половни делови.

______________________________________________________________________________________________________

Најопасната дрога на светот: Ја блокира слободната волја, брише меморија… Дали таа е причина за „Бетмен“ масакрот?

Стеблото од Borrachero (Brugmansia X candida, Datura candida) е украсено со прекрасни бели и жолти цветови кои висат на тенки гранки и ја кријат тајната за која знаат само неколкумина од Јужна Африка.

______________________________________________________________________________________________________

Кино салите поопасни од „гето“ – Обид за нов масакр на Бетмен

За малку е спречен уште еден инцидент на проекција на филмот „Бетмен“во Охајо. Нов „Џокер“ со пиштол и четири ножеви имал намера да направи масакр!

______________________________________________________________________________________________________

Обама – Жената мачка ми е омилен дел од Бетмен!

И политичарите се „обични луѓе“, колку побрзо го разберат тоа толку подобро. Додуша поединци и покрај силната моќ во нивните раце се повеќе покажуваат човечки особини, веројатно научиле, народот го сака тоа.

______________________________________________________________________________________________________

Колку пари би ви требале за да живеете како Бетмен?

Доколку Бетмен беше вистинска личност, за да го води неговиот животен стил би му требале 682.450.750 долари. 

______________________________________________________________________________________________________

Иронија – ранет во Бетмен масакарот се соочува со 2 милиони долари болнички трошоци

Лежи во болницата во кома. Има прострелна рана во окото, 23-годишниот Калеб Сплет не знае дека кога ќе се разбуди го чека сметка од 2.000.000 долари за медицинските трошоци.

______________________________________________________________________________________________________

,,Џoкер,, го пратил планот од масакарот на својот психијатар, ковертот неотворен

„Џокер“ убиецот неколку дена пред нападот во киното, на својот психијатар му испратил писмо во кое детално му ги најавил своите планови. Сепак ковертот останал неотворен до ден денес.

______________________________________________________________________________________________________

Отишол пијан да го гледа Бетмeн почнал да урла, и ги извадил од памет сите во киното

Околу 50 луѓе почнале да бегаат во панника за време на давањето на Бетемен во киносала во Аризона, откако 27 годишниот Мајкл Виијем Барбоа, кој најверојатно под дејство на алкохол, почнал да се дере на цел глас.

______________________________________________________________________________________________________

Eвакуирано кино во Сиднеј на премиера на Бетмен

Звонењето на противпожарниот аларм во едно од кината (George St) во Сиднеј, за момент ги уплаши фановите на Бетмен, кои веднаш го напуштиле киното, во кое се давало премиерното издание на „Издигнувањето на Црниот Витез“.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: „Џокер“ ја погодил во глава, ама „куртулила“ благодарение на вродената мозочна аномалија

Петра Андерсон (22) девојката која за време на масакрот на проекцијата на филмот Бетмен во киносалата во Аурора била погодена со повеќе куршуми од кои еден ја погодил во носот, поминал низ мозокот и застанал во задниот дел на черепот не само што чудо ја спасило туку и успешно се опоравува.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Монструмот ,,Џокер,, пред судот – мирен и ладнокрвен

Монструмот Холмс денеска пред очите на правдата мирен и ладнокрвен, не изусти ниту збор, дали бил под силни седативи, или пак злосторството воопшто не му влијае на внатрешниот мир?

______________________________________________________________________________________________________

Бебе чудо: Мајката која беше ранета и чија 6 год ќерка беше убиена во Бетмен масакарот е бремена – бебето е добро

  Ashley Moser го преживеа нападот во киното на премиерата на Бетмен. Се разбуди на интезивната нега за да чуе две вести од кои секоја мајка се плаши.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Храбро загинале штитејќи ги девојките од куршумите на „Џокерот“

Трагичен крај за вистинските МАЖИ. Jon Blunk, Matt McQuinn i Alex Teves загинаа храбро, штитејќи ги своте девојки од куршумите на „Џокерот“. Во петочниот масакр во киното загинаа 12 луѓе и 59 беа ранети. Меѓу нив и тројцата херои. Веднаш по првите истрели, тие се фрлиле врз своите девојки, штитејќи ги со своите тела од […]

______________________________________________________________________________________________________

Шест годишно девојче е најмладата жртва на „Џокер“

Истражните органи ги идентификуваа телата на жртвите од нападот на Џејмс Холмс за време на премиерата на новото продолжение на филмот „Бетмен“ во Аурора, јавува CNN.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Црвена коса – јас сум џокер – убиецот од киното на интерент барал жени и го најавил масакарот

Новинарите дознаа дека Џејмс Холмс бил чест посетител на секс сајтови, а преку еден сајт и го најавил масакарот во кој загинаа 12 луѓе.

______________________________________________________________________________________________________

Засилени мерки во кино салите во САД по трагедијата на премиерата на Бетмен

САД воведоа засилени безбедносни мерки во кино салите по вчерашниот напад во кои беа убиени 12 лица, а 59 ранети.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1