Видео: Фан на Бетмен си направил БетПод од отпад


Еден моторџија и голем фан „на мрачниот витез“ добил необична идеја, па го направил овој преубав, тотално функционален бетменов мотор (БетПод) користејќи метални отпадоци и половни делови.

Во целост овој опасен мотор Тунг Лан, момче од Виетнам и творец на оваа машина го чинело околу 480 долари.

Изгледа не мора да сте милјардер за да имате превозно средство како Брус Вејн.

Share Button

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1