Фото: Црвена коса – јас сум џокер – убиецот од киното на интерент барал жени и го најавил масакарот


Новинарите дознаа дека Џејмс Холмс бил чест посетител на секс сајтови, а преку еден сајт и го најавил масакарот во кој загинаа 12 луѓе.

Откако светот беше потресен од веста за масакрот на премиерата на најновиот филм “Бетмен”, секој се прашува каков вид на пореметен ум можел да изврши вакво кривично дело.

Иако Холмс нема криминално досие, само еден сообраќаен прекршок сепак тој не водел живот на примерен граѓанин. Како што пренесе “Њујорк пост” Тој е целосно се отуѓил од семејството, а осаменоста се обидувал да ја победи барајќи секс преку интернет.

Имал профил на  “AdultFriendFinder.com”, а таму дури поставил и најава дека ќе го изврши масакрот.

“Ќе ме посетите во затвор?”, Напишал корисникот со прекар “classicjimbo”

Со оваа порака, Холмс поставил фотографија каде има идентична црвена коса, како џокер, како и што имаше додека пукал во жртвите во киното.

тој на сајтот за себе напишал дека е белец 1,82 метри висок, во моментов не е во врска. Спортски граден и пенис со “мала / средна должина “.

“Јас сум добар човек и во потрага по авантура или партнер за случаен секс”,

Иако според познаници, бил многу интелигентен, се чини дека Холмс во еден момент ја минал границата на лудилото. Тој ги напуштил своите докторски студии по неврологија на Универзитетот во Колорадо, и го прекинал секој контакт со неговата мајка која е медицинска сестра и со неговиот татко, софтверски менаџер.

Најголемата иронија е дека Холмс бил многу заинтересиран за ментални нарушувања, па оваа пролет се запишува и на курс “Биолошката основа на психијатриските и невролошките нарушувања.” Според ректорот Тимотеј Вајт, тој и подготвувал студија  со наслов “Како се однесуваме”.

– Кога станува збор за академски достигнувања, тој секогаш беше на врвот. Тоа е иронично и тажно – изјавил Вајт.

Share Button

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1