Tag Archives: internet

Ви требаат пари? – Кликајте за да заработите – ,,paid to click,, измама или?

  Немате работа и ви требаат пари – дали сите оние реклами за заработка на интернет се патка или навистина функционираат, истражуваше MKnews.MK.

______________________________________________________________________________________________________

AЛАРМ: Цензура и црни интерент страни ако се донесе новиот закон за клевета

,,Повеќе нема да можеш да коментираш на страни, форуми, facebook, twitter без страв дека ќе бидеш осуден на огромна парична казна.,,

______________________________________________________________________________________________________

Светски владетели џабе ви е – интернетот нема OFF копче – порача таткото на интернетот

Тим Бернерс-Ли, Британскиот пронаоѓач на World Wide Web, WWW, ги предупреди владите во светот дека џабе им е да се обидуват да го блокираат интернетот. Однапред сте осудени на неуспех, бидејќи интернетот нема OFF копче.

______________________________________________________________________________________________________

Кина на врвот на светот со помош на интернет

Кина триумфираше над САД како најголемиот светски интернет корисник.

______________________________________________________________________________________________________

ФБИ подготвува посебна едница која ќе ги прати сите што работат на интернет

Со оваа едниница тие ќе имаат  можност за надзор на интернетот и други облици на бежична комуникација.

______________________________________________________________________________________________________

Откриени документи – се планира забрана за анонимност на интернет

Во иднина на социјалните мрежи и форумите ќе може да се пријавува само со вистински идентитет – ќе треба да верификувате дека вие сте личноста која го отвара профилот.

______________________________________________________________________________________________________

Не се ни виделе ќе се венчаат – имале врска преку интернет (Видео)

18 годишната Џесика живее во Бразил, а нејзиниот свршеник, 23 годишниот Кени е од Белгија. Заедно се од 2011 но никогаш не се виделе во живо. Во врска се преку интернет.

______________________________________________________________________________________________________

Србија и Хрватска во војна – сајбер војна

Група српски хакери ноќеска ги срушиле страниците на жупанискиот ХДЗ, спортскиот сојуз во Пожега, неколку туристички агенции во овој град и други интернет страници.

______________________________________________________________________________________________________

Интернет мобинг е кривично дело – Објавувањето на детали од приватен живот за трето лице е казниво

Според истражување спроведено врз тинејџери од неколку европски земји 90 насто од нив изјавиле дека во некој момент биле жртви на интернет малтретирање од свои врсници. Почесто на мета се девојчињата. Од анкетираните се покажало дека дури 30 насто се жртви на интернет малтретирање.

______________________________________________________________________________________________________

За нив нема криза!! Еве на што заработуваат!!

За своите апликации освојуваат награди, за нив пишуваат најрелевантните светски медиуми од типот на New York Times. Од мала компанија која програмерското дуо ја основало да работи за себе, а не за друг, настана фабрика во која просекот е 25 години.

______________________________________________________________________________________________________

Овие жени се најмоќни во светот на технологијата!

Бизнис инсајдер објави листа на 25 најмоќни жени вработени во големите компании за информациска технологија (IT).

______________________________________________________________________________________________________

Верувале или не: Ватикан има светец – заштитник на интернетот!

Ватикан вели, дека светецот Исидор најдобро ги одразува идеалите врз кои почива глобалната мрежа, а освен интернетот, овој светец е заштитник и на компјутерите, техничарите, како и на сите корисници кои го употребуваат комјутерот.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал во Кина: Фотографии од оргии на политичари се појавија на интернет

Неколку високопозиционирани кинески политичари се обвинети за учество во оргии откако 100 фотографии од актот се појавиле на интернет.

______________________________________________________________________________________________________

Македонки заработуваат од интернет секс и до 2.000 евра дневно!!!!

За одбрана клиентела на само три сајта  Siti of Love, Eskortik, Indipendent eskort servis, пронајдовме огласи во кои девојките се детално опишани со ценовик и телефонски броеви.

______________________________________________________________________________________________________

Оглас за работа во Македонија – се бараат девојки, но ИСПРАТЕТЕ ТОПЛЕС ФОТО ?!?!?! што ли ќе работат овие девојки???

Нов македонски интернет портал за дружење за возрасни, како и содржина за возрасни, бара да ангажира девојки од 18 до 40 години,без предрасуди,со слободен стил на размислување, без табуа. ?!?!?!

______________________________________________________________________________________________________

Свештеник педофил се „правдал“дека го истражувал „Пеколот“ од Данте

Професорот и свештеник обвинет дека присилил малолетна девојка на сексуален однос тврди дека само го истражувал романот.

______________________________________________________________________________________________________

Плати на интернет преку Македонија – научна фантастика !!!!!!!

  Ова прашање кое е горка тема во нашата земја, a посебно е актуелно за време на летната сезона. Обидете се само да платите авионска карта или хотел со македонска кредитна картичка преку интернет – СО СРЕЌА НЕКА ВИ Е.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: „Кисинџер“-Силиконски усни за бакнежи преку интернет

За сите оние кои се обидуваат да ја одржат страста во врската на далечина стига помош. Од сега раздвоените парови ќе може да се бакнуваат и преку интернет.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1