Tag Archives: muslimani

Скандал: Муслимани во Шведска 1 год јаделе свинско мислејќи дека е говедско (Видео)

Шведската национална агенција за храна издала и официјално предупредување откако открила дека повеќе од 20 тони лажно говедско месо се продава низ продавниците во земјата.

______________________________________________________________________________________________________

Youtube не го отстранува филмот за Мухамед – Пакистан го укина Youtube

Пакистанскиот премиер наложи да се суспендира YouTube во целата земја поради срамниот анти исламски филм поради кои насилни протести се случија во оваа земја.

______________________________________________________________________________________________________

Експлицитно ВИДЕО: Ескалираше протестот на муслиманите во Сиднеј – полициско куче гризна демострант

 Специјалната полиција се судри со околу 200 демонстранти, кои се собраа во центарот на Сиднеј како дел од глобалните демонстрации против анти-муслиманскиот филм продуциран во САД.

______________________________________________________________________________________________________

Копт измамник е вистинскиот автор на филмот кој доведе до убиството на американскиот амбасадор

Сем Басил, режисерот на филмот „Невиност на муслиманите“ е всушност Накула Басилеј Накула, кој стои зад вистинската режија на контроверзното филмско дело.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал поради сланина – муслиманите лути

За време на прославата на последниот ден на Рамазанскиот пост на Стетен ајленд во  Њујорк, собраните муслимански верници биле навредени и бурно реагирале кога низ паркот виделе дека има расфрлано парчиња сланина.

______________________________________________________________________________________________________

Над 80 убиени и 80.000 раселени во Мјанмар, ОН бара истрага

Последните насилство во државата Ракајн беше силувањето на тамошна жена која била Будист, од страна на тројца Муслимани. На 3-ти јуни пак, засега неидентификуван извршител уби 10 Муслимани.  

______________________________________________________________________________________________________

Како да постиш на рамазан ако сонцето не заоѓа – дилема на муслимани во Финска

Група муслимани кој живеат на северниот дел од Европа во градот Рованијем на северот на Финска имаат реален проблем за големиот верски празник Рамазан. Како да постат од изгрејсонце до зајдисонце кога во овој период од годината таму сонцето не заоѓа.

______________________________________________________________________________________________________

Започнува рамазанскиот пост

Точно во  три часот и 20 минути наутро започнува првиот ден од рамазанскиот триесетдневен пост. Муслиманските  верници на големо се подготвуваат за овој празник.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1