Почина бразилски кошаркар – сакал да забие, кошот се срушил врз него – Видео


Бразилскиот кошаркар Давид Енрике Меира, доживеал тешка несреќа на тренинг на неговата репрезентација во обид да ја забие топката во обрачот.

Попуштила констркцијата на кошот и паднала врз него на паркетот. Енрике на двапати бил оживуван во амбулантното возило. Сепак докторите не успеале да го повратат и по десетдневна кома, Меира ги загубил животните функции.

Tags: , , , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1