Tag Archives: brazil

Се обидела да прошверцува 5 килограми кокаин во својот градник

Италијанските царински служби приведоа млад пар од Бразил, кој се обидел да шверцува осум килограми кокаин во вредност од 2,5 милиони евра, соопштија од царината на аеродромот во Рим.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Туширање со СПРАЈТ на плажа во Бразил

На жешките плажи во Рио Де Женеиро има и тушеви. Но освен обични тушеви има и специјални. Овие тушеви изгледаат како огромен автомат за Спрајт сокови.

______________________________________________________________________________________________________

Како да изгубиш 6 милијарди за 48 часа – овој богаташ сега знае како

Еике Батиста, рударски и нафтен магнат, доживеа рекордна загуба по падот на вредноста на неговите акции на корпорацијата “ебх груп” . Живот на Батиста бил како филм, се збогатил за време на “златна треска”, неговата сопруга е Плејбој зајчица.

______________________________________________________________________________________________________

Бразилските затвореници со вртење на педалите создаваат струја и го возат својот пат до слободата

Бразилските затвореници со вртење на педалите на неподвижен велосипед го возат својот пат до слободата, а истовремено ги осветлуваат и градските светилки

______________________________________________________________________________________________________

Почина бразилски кошаркар – сакал да забие, кошот се срушил врз него – Видео

Бразилскиот кошаркар Давид Енрике Меира, доживеал тешка несреќа на тренинг на неговата репрезентација во обид да ја забие топката во обрачот.

______________________________________________________________________________________________________

Помор на 500 пингвини – збунети бразилските научници

Во бразилската провинција Рио до Сул беа откриени 512 умрени пингвини.

______________________________________________________________________________________________________

Бразил од 70 сетите е подобар од Шпанија – Пеле за Ројтерс

Бразилската фудбалска легенда Пеле во интервју за Ројтерс – Бразил од 70-те е подобар од Шпанија 2012.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1