Се обидела да прошверцува 5 килограми кокаин во својот градник


Италијанските царински служби приведоа млад пар од Бразил, кој се обидел да шверцува осум килограми кокаин во вредност од 2,5 милиони евра, соопштија од царината на аеродромот во Рим.

Жената во својот градник успеала да сукрие дури 5 килограми од оваа дрога. Сепак сомнителното однесување било клучно и привлекло внимание кај царинските служби. Тие прво меѓусебно си разговарале, но кога поминувале покрај царината се преправале дека не се познаваат. Царинарниците го забележале тоа и веднаш дејствувале со што спречиле голема количина дрога да влези во земјата.

Tags: , , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1