Tag Archives: kokain

Се обидела да прошверцува 5 килограми кокаин во својот градник

Италијанските царински служби приведоа млад пар од Бразил, кој се обидел да шверцува осум килограми кокаин во вредност од 2,5 милиони евра, соопштија од царината на аеродромот во Рим.

______________________________________________________________________________________________________

Печено пиле тешко 150.000 долари! Шверцувал кокаин во него

Нигериец завршил зад решетки откако се обидел да прошверцува кокаин вреден 150.000 долари. Го скрил во печено пиле, мислејќи дека обезбедувањето на аеродромот во Лагос нема да го намириса неговиот „нелегален зачин“, се излажал.

______________________________________________________________________________________________________

Шверцал кокаин за да собере пари за лекување

Бугарски цариници заплениле комбе со српски регистарски таблички на граничниот премин со Турција.

______________________________________________________________________________________________________

Сменети сите полицајци од аеродромот во Мексико – 348 на број

Полицијата во Мексико повеќе не им верува на своите службеници – дел од нив шверцувале кокаин. Поради инцидентот кој се случи на 25 јуни, кога еден од вработенените уби тројца негови колеги, федералната полиција, замени вкупно 348 полицајци кои го обезбедувале меѓународниот аеродром во главниот град на Мексико.

______________________________________________________________________________________________________

Европејците секојдневно шмркаат по 356 килограми кокаин

Единствената научна соработка укажа на неколку важни факти за потрошувачка на дрога во Европа.

______________________________________________________________________________________________________

Пола тон кокаин фатен во Аргентина

Аргентинската полиција заплени  повеќе од половина тон кокаин на аеродромот во Буенос Аирес.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1