Печено пиле тешко 150.000 долари! Шверцувал кокаин во него


Нигериец завршил зад решетки откако се обидел да прошверцува кокаин вреден 150.000 долари. Го скрил во печено пиле, мислејќи дека обезбедувањето на аеродромот во Лагос нема да го намириса неговиот „нелегален зачин“, се излажал.

Од нигериската полиција велат осомничениот, Винсент Чегини пристигнал од Бразил, со парите од дрогата сакал да почне свој бизнис во Нигерија. Ова е позната транзитна земја за пренесување на дрога од Латинска Америка во Европа и САД.

Tags: , , ,

Александар Ѓурчески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1