Две малолетни момчиња најдени обесени


Две момчиња на возраст од 16 и 19 години се пронајдени мртви.

Според полицијата првично се работи за самоубиства. Едното момче е пронајдено во близина на Kамник, имало 19 години.Телото го пронашол случаен минувач.

Другото е пронадјено во Чегране, момчето имало 16 години.

Младото момче било од селото Врбјане, а во Чегране работел како овчар ангажиран од сточар кој имал стада на Сува Гора. Сопственикот забележал дека го нема и пријавил во полиција. Го пронашле обесено на дрво, без знаци на живот.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1