Tag Archives: pocina

Почина сопственичката на Божен Козметик – ја изгуби биткaта со болеста

Сопственичката на познатата козметичка линија ,,Божен козметик,, починала по долга и тешка болест, во својот дом во Белград.

______________________________________________________________________________________________________

Почина легендата на македонското ТВ снимателство

Соколe Јосифоски еден од легендите на македонското информативно снимателство почина денеска. Соколе е еден од ретките сниматели кој целиот свој работен век и го посвети на камерата и на Македонската Телевизија.

______________________________________________________________________________________________________

Уште една трагедија во семејството Сталоне – му почина полусестрата

Полусестрата на познатиот холивудски актер Силвестер Сталоне, Тони-Ан Филити, ја изгуби борбата со ракот на белите дробови.

______________________________________________________________________________________________________

Ова е невестата која што се удави при фотосесија во својата венчаница Фото/Видео

30 годишната Maria Pantazopoulos е невестата која загина во својот невестински фустан при фотосесија на Ouareau реката во близина Dorwin Falls, северно од Монтреал.

______________________________________________________________________________________________________

,,Кога ќе ја видите месечината сетете се на Нил и намигнете му,, – Кој беше Нил Армстронг

,, за сите кои ќе прашаат како да му оддадат почит на Нил имаме едноставна молба. Кога ќе сте надвор и ќе ја видите месечината како ви се смее, помислете на Нил Армстронг и намигнете му,,

______________________________________________________________________________________________________

Почина првиот човек на месечината – астронаутот Нил Армстронг

Почина легендарниот астронаут Нил Армстронг. Нил Армстронг, првиот човек кој што се качи на месечината почина денеска 25 август 2012 година, на 82 годишна возраст.

______________________________________________________________________________________________________

Невеста почина – за време на фотосесија во невестински фустан паднала во водопадот (Видео/Фото)

Невестата самата ја избрала локацијата – прекрасните водопади за да ја направи невестинската фотосесија, брзата вода ја повлекла и поради тешкиот фустан, 30 годишната девојка веднаш потонала. Нејзиното тело е најдено 4 часа подоцна.

______________________________________________________________________________________________________

Почина Арбен Џафери

Почесниот претседател на ДПА Арбен Џафери почина попладнево во 15.50, потврдуваат од Клиниката неврохирургија, информира Макфах.

______________________________________________________________________________________________________

ЕТ остана без „татко“

Творецот на еден најпопуларните вонземјански филмски ликови, Карло Рамбалди, почина на 86 годишна возраст. Трикратниот добитник на Оскар за специјални ефекти, го заврши својот живот во болницата во Калабрија.

______________________________________________________________________________________________________

Фудбалер почина на терен – играле натпревар на 40 степени

Нигерискиот фудбалер Чинонсо Хенри почина, откако колабираше на мечот меѓу Делта Тулчеа и Балотешти од романската Втора лига, пренесува екипа,мк.

______________________________________________________________________________________________________

Почина на 111 години, надживеа две жени, а како тајна за долг живот ја навел само Љубовта

Најстариот човек во Америка почина на возраст 111, стариот романтичар ги расплака сите во неговиот град и во старечкиот дом каде живеел. Надживе две жени има три ќерки.

______________________________________________________________________________________________________

Почина бразилски кошаркар – сакал да забие, кошот се срушил врз него – Видео

Бразилскиот кошаркар Давид Енрике Меира, доживеал тешка несреќа на тренинг на неговата репрезентација во обид да ја забие топката во обрачот.

______________________________________________________________________________________________________

Едногодишно бебе почина од температурен шок

Едногодишно дете починало во Босна откако излегло од автомобил со клима. Едногодишниот Х.К починал во Сански Мост како последица од температурниот шок кој го доживеал.

______________________________________________________________________________________________________

Почина автомобилскиот виртуоз, Пининфарина

Почина легандарниот  автомобилски дизајнер Пининфарина, чии емоции се преточени во дел од најубавите автомобили во историјата  Maserati, Ferrari, Fiat и Alfa Romeo. Неговиот потпис е украс на вонвременските „Италијански заводници“  Ferrari Testarossа, Fiat Dino и 124 Spider, Ferrari Dino,  Maserati GranTurismo, но во својата неколкудецениска кариера соработуваше и со други автомобилски компании како што се […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1