Фудбалер почина на терен – играле натпревар на 40 степени


Нигерискиот фудбалер Чинонсо Хенри почина, откако колабираше на мечот меѓу Делта Тулчеа и Балотешти од романската Втора лига, пренесува екипа,мк.

Фудбалерот паднал, загубил свест, а лекарските екипи не успеале да го реанимираат. Фудбалскиот меч се играл на екстремно висока температура од преку 40 степени Целзиусови.

Романските медиуми информираат дека Чинонсо Хенри бил женет со романска државјанка, а тие пред четири месеци добиле близнаци.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1