Tag Archives: teren

На Малдиви се гради суперлуксузен архипелаг со подводни терени за голф

Се предвидува изградба на 43 приватни пловни острови, од кои секој ќе има свое пристаниште за јахта и базен.

______________________________________________________________________________________________________

Фудбалер почина на терен – играле натпревар на 40 степени

Нигерискиот фудбалер Чинонсо Хенри почина, откако колабираше на мечот меѓу Делта Тулчеа и Балотешти од романската Втора лига, пренесува екипа,мк.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1