Tag Archives: fudbaler

ФОТО: 11 Годишно дете без стaпала сака да стане како Меси

Габриел Фереира е 11 годишно бразилско момче родено без двете нозе, но тоа не го спречува да го прави тоа што најмногу го сака, да постигнува голови.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Бутот на Руни се расцепи како хартија – фудбалерот со сериозна повреда

  За време на натреварот Манчестер Јунајтед – Фулам, Вејн Руни заработи сериозна повреда. Родалега незгодно го згазна по што бутот на Руни буквално се расцепи.

______________________________________________________________________________________________________

Самоубиство на фудбалерот на Ваљадолид – го оставила вереницата

Нова трагедија го потресе фудбалскиот свет. Хорхе Модроњо Андрес, (20) годишниот фудбалер на Ваљадолид Б, не можел да поднесе тоа што му раскинала девојката па извршил самоубиство.

______________________________________________________________________________________________________

Италијански фудбалер се врзал за стадионот и штрајкува со глад поради суспензија

Поранешниот фудбалер на Сиена, Емануеле Пецоли, се врзал за оградата пред седиштето на италијанскиот сојуз во Рим и почнал да штрајкува со глад, затоа што добил тригодишна суспензија поради наместени натпревари.

______________________________________________________________________________________________________

Фудбалер на Вест Хем ќе паузира поради расипани заби!

Фудбалерот Рејвел Морисон ги напушти подготовките во Германија, бидејќи ќе му вадат 7 заба.

______________________________________________________________________________________________________

Фудбалер почина на терен – играле натпревар на 40 степени

Нигерискиот фудбалер Чинонсо Хенри почина, откако колабираше на мечот меѓу Делта Тулчеа и Балотешти од романската Втора лига, пренесува екипа,мк.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1