Видео: Бутот на Руни се расцепи како хартија – фудбалерот со сериозна повреда


 

За време на натреварот Манчестер Јунајтед – Фулам, Вејн Руни заработи сериозна повреда. Родалега незгодно го згазна по што бутот на Руни буквално се расцепи.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1