Tag Archives: vejn runi

Видео: Бутот на Руни се расцепи како хартија – фудбалерот со сериозна повреда

  За време на натреварот Манчестер Јунајтед – Фулам, Вејн Руни заработи сериозна повреда. Родалега незгодно го згазна по што бутот на Руни буквално се расцепи.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1