Tag Archives: povreda

Видео: Бутот на Руни се расцепи како хартија – фудбалерот со сериозна повреда

  За време на натреварот Манчестер Јунајтед – Фулам, Вејн Руни заработи сериозна повреда. Родалега незгодно го згазна по што бутот на Руни буквално се расцепи.

______________________________________________________________________________________________________

Јуве доби 420.000 евра од УЕФА

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) му плати отштета на Јувентус од 420.000 евра поради повредата на Џорџо Кјелини за време на ЕП 2012.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1